We worstelen met to-do lijsten en worden voortdurend afgeleid.
De oplossing is ophouden met tien dingen tegelijk te doen.
- Wist je dat 30 min. ononderbroken werken aan een taak 3 x zo efficiënt is als 3 x 10 min. werken?
- Wist je dat de dagen al sinds de oude Grieken 24 uur tellen, terwijl ze gevoelsmatig steeds korter worden?
- Wist je dat ons brein zich maar op één ding tegelijk kan richten?
- Wist je dat als je voortdurend moet schakelen, je tijd verliest en meer fouten maakt?
- Wist je dat een kantoortuin een ‘breinvijand’ genoemd wordt?
Vanwege het lawaai en de vele afleidingen kost het veel stress om aandacht, concentratie en reflectie op te brengen. Het werk wordt zo telkens onderbroken. Volslagen inefficiënt, zoals elke vorm van multitasken.
We denken efficiënt te zijn als we in een vrije minuut nog even een mail wegwerken. Maar die momenten heb je nodig om weer op te laden, om informatie te verwerken en te ordenen en daarna met hernieuwde energie en concentratie aan de slag te gaan. Het nemen van pauzes verhoogt juist de productiviteit.
Natuurlijk eist de 24 uurseconomie zijn tol, maar daar zijn we toch zelf bij? We kunnen andere keuzes maken. Keuzes waarbij we tijd terugwinnen, en daarmee levensvreugde.
Stop dus met multitasken en ga genieten van dat wat je doet!
(uit een eerder AD magazine)
Ontspannen groet,
Sija Dupré
Keuzecoach bij werkstress